4 izgudrojumi, kas palīdz uzlabot miegu
Ir vairāki tipiski faktori, kas traucē labam miegam un līdz ar to arī labai pašsajūtai. Krākšana vai skaļas skaņas, temperatūras galējības, pārāk spožs apgaismojums un tā tālāk. Esam atlasījuši dažus produktus, kas palīdzēs cīnīties ar iepriekšminētajām problēmām:
aizkari no blīva auduma;
viedais modinātājs;
gaisa mitrinātājs;
elektriskais palags.
Aizkari no blīva auduma
Gaisma regulē ķermeņa cirkādiskos ritmus un bioloģisko grafiku. Citiem vārdiem sakot, gaisma vai tās trūkums signalizē par to, ka ir pienācis laiks gulēt vai ir pienācis laiks būt nomodā un mundram. Agrāk cilvēku dienas kārtība aptuveni atbilda pieejamās gaismas daudzumam: saulriets signalizēja, ka ir laiks doties gulēt. Jebkura veida gaisma – no loga, no lampas, no mobilā tālruņa – nomāc melatonīna sekrēciju, bet tas savukārt ir nepieciešams aizmigšanai.
Tieši tāpēc vajag rūpēties par to, lai aizmigšanas brīdī istabā būtu tumšs, jo tumsa veicinās dabisku melatonīna izstrādi. Tumsas un melatonīna tandēms nosūtīs smadzenēm signālu, ka ir pienācis laiks gremdēties dziļā, atjaunojošā miegā.
Personīgo tumsu var noorganizēt, izmantojot miega maskas, kā arī blīvus aizkarus vai žalūzijas, kas pilnībā bloķē gaismu. Aizkarus “BlackOut” parasti izmanto smalkās viesnīcās, kur rūpējas par iemītnieku miega kvalitāti. Parasti ceļotājiem var būt problēmas aizmigt un gulēt sakarā ar laika joslu maiņu un gulēšanu nepazīstamā vietā.
Viedais modinātājs
Viedais modinātājs ir vieds tāpēc, ka atvieglo dzīvi. Ja jums nav blīvu aizkaru, tad, iespējams, ka vasarā tas būs bezjēdzīgs, jo, visticamāk, jūs modīsieties paši. Savukārt gada tumšajā laikā modinātājs būs lielisks palīgs dienas uzsākšanai.
Kā tas darbojas? Viedais gaismas modinātājs ir pilnīgs pretstats skaņas modinātājam, kura signāls parasti strauji rauj mūs ārā no miega. Tas ir ieprogrammēts, lai simulētu rītausmu. Piemēram, jūs vēlaties piecelties 7:00 no rīta. Tas nozīmē, ka ir jāliek modinātājs uz 6:30, un šajā laika posmā gudrā ierīce sāks piepildīt telpu ar mīkstu gaismu, pakāpeniski palielinot tās intensitāti. Zvana signāls atskanēs tikai 7:00, bet, pateicoties gaismai, jūs, iespējams, dabīgā veidā pamodīsieties agrāk. Šī pamošanās būs patīkama un komfortabla.
Tirgū ir ļoti daudz viedo modinātāju, tāpēc varat izvēlēties vienkāršāko ierīci vai arī gluži pretēji – ar paplašinātu funkciju klāstu. Piemēram, kāds būs ne tikai modinātājs un naktslampiņa, bet arī skaļrunis. Dažās ierīcēs ir iespēja papildināt gaismu ar patīkamu skaņu pavadījumu: meža skaņas, jūras šalkas vai putnu dziedāšana.
Starp citu, gaismas modinātāju ir iespējams izmantot ne tikai patīkamam pamošanās procesam, bet arī patīkamai gulētiešanai. Uzstādiet laika intervālu, piemēram, uz to pašu pusstundu. 30 minūšu laikā gaisma pamazām izdzisīs, skaņas kļūs klusākas, jūs aizmigsiet, un ierīce norādītajā laikā izslēgsies pati.
Gaisa mitrinātājs
Mitrinātājam nav acīmredzamas saiknes ar miega kvalitāti. Bet miegs ir tik trausls process, ka to iztraucēt var pat gaiss telpā. Ja tas ir pārāk sauss, kā bieži vien gadās apkures sezonas laikā, tad aizmigt būs grūtāk nekā parasti. Protams, var vienkārši izvēdināt telpu, lai padarītu gaisu mitrāku, bet maz ticams, ka jūs vēlaties celties naktī ik pēc stundas vai divām, lai vēdinātu istabu.
Ja pēc pamošanās jums liekas, ka jūsu gļotāda ir izžuvusi, tas nozīmē, ka gaiss ir pārāk sauss. Sausā gaisa problēmu var atrisināt, iegādājoties mitrinātāju, ko var darbināt gan dienas laikā, gan naktī. Ja jūsu dzīvoklī ir, piemēram, ap 22 grādiem, tad mitrumam ir jābūt 45-30%. Maksimāli pieļaujamais mitruma līmenis – 60%. Šos rādījumus jūs varat iegūt, izmantojot higrometru.
Protams, no gaisa mitrinātāja nevajag gaidīt zilus brīnumus un superīgu miegu, bet zināmā mērā tas var paaugstināt jūsu komforta līmeni.
Elektriskais palags
Tiem cilvēkiem, kuriem vienmēr auksti un kuri salst zem trīs segām, ir glābiņš – elektriskais palags.
Palags tiek iesprausts rozetē, ar pults palīdzību var uzstādīt sildīšanas temperatūru. Tas var mazliet atgādināt slimnīcu, bet, ja par to nedomāa, tad salstošiem cilvēkiem rudenī un ziemā elektriskais palags ir praktiski neaizstājama lieta. To var ieslēgt laicīgi, piemēram, pirms došanās dušā. Pēc atgriešanās gulta būs jau silta un nevajadzēs mokoši ilgi mēģināt tajā sasildīties.
Uz ieslēgta palaga var gulēt visu nakti, uzstādot zemas temperatūras režīmu, bet var arī to slēgt ārā uzreiz pēc tam, kad palags gultu ir sasildījis.
Ir vēl arī citas ierīces, lai palīdzētu saldam miegam – krākšanas sensori un viedie pulksteņi, kas monitorē miegu. Bet par to kādu citu reizi.
Nav komentāru
Komentēt
Pirkumu grozs
Pirkumu grozs ir tukšs.