Kā smagā sega palīdz cīņā ar trauksmi
Smiltis acīs, galva kā čuguns, miega trūkums un spainis kafijas. Tev noteikti ir pazīstams šis scenārijs, ja Tu kādreiz esi saskāries ar bezmiegu vai nespēju laicīgi iemigt. Ļoti bieži tā notiek tādēļ, ka smadzenes nepārtraukti kaut ko gremo, ritina turp šurp neskaitāmas reizes, žonglē ar iespējamiem notikumu iznākumiem, kuri ne vienmēr, starp citu, ir patīkami. Iepazīstieties, tā ir trauksme.
No uztraukuma sāk izdalīties stresa hormons – kortizols. Kad kortizola kļūst par daudz, tad organisms bieži vien reaģē uz to, pārstājot gulēt un guļot nesamērīgi slikti.
Viena no iespējām, kā palīdzēt sev šajā situācijā, ir smagā sega. To sauc arī par gravitācijas vai sensoro segu, jo tā sver, sākot no 7 kg un vairāk. Smagā sega, kas sastāv no daudziem cauršūtiem kvadrātiņiem-kabatiņām, katrā no kurām ir hipoalerģisks pildījums, nodrošina vienmērīgu svara sadalījumu. Guļot zem tās, parādās apskāviena sajūta. Bet apskāvieni ‒ tas ir dopamīns un serotonīns!
Pateicoties maigam sensoram spiedienam vai tā saucamajam zemējuma efektam:
samazinās nervu sasprindzinājums;
muskuļi atslābst;
tiek stimulēta serotonīna – laimes hormona un melatonīna – miega hormona izdalīšanās;
samazinās trauksmes līmenis;
uzlabojas miega kvalitāte.
Ja trauksme piemeklē Tevi arī dienas laikā un ja Tu esi mājās, tad var pagulēt kādas 20-30 minūtes zem smagās segas un mēģināt apturēt nemierīgo domu plūsmu. Ja šķiet, ka tuvojas panikas lēkme, Tev būs vieglāk nomierināties zem segas. Šajā gadījumā ir vērts pievērst uzmanību elpošanai un censties dziļi elpot ar vēderu.
Ja šķiet, ka Tev ir nepieciešams antistresa līdzeklis, kas palīdzēs tikt galā ar trauksmi, iesakām izmēģināt smago segu. Jāpiebilst, ka dažreiz kopā ar trauksmi un bezmiegu uzrodas arī drebuļi, bet smagā sega nesilda. Tāpēc, ja Tev naktī parasti ir auksti, iesakām uzlikt segai pa virsu siltu pledu. Būs omulīgi un droši, gluži kā ligzdā.
Nav komentāru
Komentēt
Pirkumu grozs
Pirkumu grozs ir tukšs.